Rychlost načítání webových stránek je jedním z faktorů, které výrazně ovlivňují návštěvnost každého webu. Vyhledávač Google tuto vlastnost zahrnul do svého algoritmu již v roce 2010, což v praxi znamená, že Google přidává „plusové body“ všem optimalizovaným webům, čímž je upřednostňuje před ostatními v organickém vyhledávání.

Proč je rychlost načítání webové stránky důležitá?

Výzkumy naznačují, že pokud se webová stránka načítá déle než 3 vteřiny, přes 40% uživatelů webové stránky okamžitě opustí. Zároveň 47 % uživatelů očekává načtení webu za míně než 2 vteřiny. Pro mobilní telefony je toto číslo stejné, ovšem čas načtení bývá často vyšší a tím také stoupá počet uživatelů, kteří jej okamžitě opustí.

A pokud je návštěvník na Vaší webové stránce nespokojený, už se na ni pravděpodobně nevrátí.

Co mohu s rychlostí webové stránky udělat?

Faktorů, které ovlivňují rychlost načtení, je mnoho. Mezi ty nejzákladnější patří provedení webu, tedy kvalita práce programátora, dále také přispívá počet souborů (obrázků, dokumentů atd.), jejich velikost (zda byly zkomprimovány), odezva serveru, nastavení cache a mnoho dalších.

Většinu faktorů může ovlivnit tvůrce webu, čehož jsme si ve WeDesIn vědomi a zakládáme si na přehledném a optimalizovaném kódování. Existují však faktory, které ovlivnit nelze, protože závisí na poskytovateli a typu hostingu. Obecně platí, že sdílené servery nedosahují takových výsledků jako servery dedikované (pouze pro Váš web).

Zjistěte si svůj výkon webu!

Rychlost každé webové stránky můžete velmi snadno zjistit. Stačí se podívat na Google Page Speed Insights, kde po zadání adresy Vašeho webu zjistíte, jaká je doba jeho načítání a také několik doporučení, jak dosáhnout lepšího hodnocení.

Dobré hodnocení pro klasické webové stránky je okolo 85/100. Jestliže jste získali skóre nižší než 80/100, pak má Váš web výrazné možnosti ke zlepšení.

Cena zvýšení rychlosti webové stránky

Zvýšení rychlosti webové stránky velmi závisí na charakteru projektu. Pro ty nejmenší začíná naše cena již na 3 000 Kč. Pro více informací nás kontaktujte na , případně využijte kontaktní formulář níže na stránce.

Icona-Zrychleni-Webu

75

Průměrné procentuální zrychlení webu

8987

Zmenšených obrázků

36452

Poslechnutých písniček při práci

5 důvodů pro zvýšení výkonu webu:

  • Čím rychleji se webové stránky načítají, tím větší šance, že uživatel navštíví další stránku.
  • Návštěvníci Vašeho webu budou spokojenější.
  • Spokojenější zákazníci se mnohem spíše vrátí.
  • Nižší okamžité opuštění webu (uživatel otevře stránku a hned opět zavře) přímo ovlivňuje Vaši pozici ve vyhledávačích.
  • Uživatelé mobilních telefonů jsou ještě náchylnější k opuštění webu, pokud se nezobrazí dostatečně rychle.