Proč aktualizovat své webové stránky

Dobrých důvodů by se našlo určitě minimálně 10. Zde jsou ty 3 nejvýznamnější:

  1. Bezpečnost – nové aktualizace často opravují objevené bezpečnostní chyby. Neaktuálními webovými stránkami se vystavujete vyššímu riziku napadení. Napadené webové stránky pak okamžitě ztratí pozice ve vyhledávačích a velmi špatně se pak web vrací na původní úroveň.
  2. Nové funkce – s novými aktualizace přichází nové funkce u všech pluginů.
  3. Změny v dodavatelských službách – pokud používáte služby například newsletrové společnosti Mailchimp, s novými aktualizacemi pluginu máte všechny změny v Mailchimp API vyřešené. Totéž platí například pro změny v trendech SEO optimalizace.

Frekvence aktualizací

Všechny tyto komponenty mají své vlastní aktualizace. Záleží samozřejmě na počtu pluginů, jejich typu a funkčnosti, ale není neobvyklé, že některé pluginy mají i 2 aktualizace za měsíc. Pokud máte na webových stránkách 10 různých pluginů, tak to může znamenat až 20 aktualizací za měsíc. Aktualizace je možné provádět rychle, ale i tak občas může dojít k problémům a je dobré mít dopředu připravenou zálohu. Všechny tyto kroky zaberou čas a proto vám nabízíme, že se o aktualizace Vašeho webu postaráme.

Z čeho je WordPress složený

Webové stránky fungující na platformě WordPress se de facto skládají ze tří hlavních částí. První z nich je WordPress samotný, druhou částí jsou šablony, které, pokud jsou komerční, mohou mít také vlastní aktualizace. A třetí součástí jsou pluginy, které rozšiřují funkčnost webových stránek.